ePUAP

ePUAP

Podmioty realizujące zadania publiczne zobowiązane są posiadać elektroniczną skrzynkę podawczą.

 

Elektroniczna skrzynka podawcza pozwala na doręczanie do instytucji pism podpisanych bezpiecznym podpisem elektronicznym lub Profilem Zaufanym, w sposób zapewniający otrzymanie urzędowego poświadczenia przedłożenia (UPP). UPP jest dowodem doręczenia pisma, a widniejąca na nim data stanowi datę doręczenia.

W celu dostarczenia do Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. z siedzibą w Kętach dokumentu elektronicznego, należy zarejestrować się na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) pod adresem  : https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta

 

Przy pomocy elektronicznej skrzynki podawczej załatwią Państwo sprawę  w której nie jest wymagany wzór formularza stosowany w Spółce , a należącą do kompetencji Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. z siedzibą w Kętach, np. zgłoszenie stanu licznika, zmiana adresów zameldowania, korespondencyjnych itp. Pozostałe sprawy które wymagają złożenia na dedykowanych formularzach muszą być dostarczone w formie papierowej na Dziennik podawczy – skrzynka, lub listownie.

 

W celu przyjęcia pisma złożonego drogą elektroniczną, pismo musi być złożone przez osobę która jest właścicielem konta na platformie EPUAP, a która jest wymieniona w składanych dokumentach jako inwestor/właściciel nieruchomości, bądź przez pełnomocnika takiej osoby legitymującego się odpowiednim pełnomocnictwem, które musi zostać załączone do składanego dokumentu.

 

Do formularza można dodawać załączniki o następujących rozszerzeniach: .doc, .docx, .gif, .jpg (.jpeg), .ods, .odt, .pdf, .png, .rtf, .svg, .tif (.tiff), .txt, .xls, .xlsx, .xml.

Maksymalny rozmiar dokumentu elektronicznego to 5 megabajtów. W ramach usługi centralnej „Pismo ogólne” można dołączać pliki do 500 megabajtów. Pliki zawierające szkodliwe oprogramowanie będą automatycznie usuwane.

 

Pismo ogólne do podmiotu publicznego:

 

  1. W celu wysłania pisma, w ramach usługi centralnej, należy kliknąć na link:
    http://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/pismo-ogolne-do-podmiotu-publicznego
  2. Następnie klikamy: Załatw sprawę
  3. W polu Ustaw / zmień adresata wyszukujemy naszą firmę
  4. Poniżej pojawi się odnaleziony adresat (klikamy na niego myszką)

 

  1. Wypełnij formularz.
  2. Kliknij Dalej, a potem Podpisz i wyślij.
  3. Wyświetli się komunikat, że pismo zostało wysłane. Dostaniesz urzędowe poświadczenie przedłożenia (UPP).

 

Elektroniczna skrzynka podawcza obsługuje, zarówno bezpieczny kwalifikowany podpis elektroniczny, jak i jego darmowy odpowiednik, czyli profil zaufany ePUAP. Profil zaufany ePUAP może założyć każda pełnoletnia osoba na platformie epuap.gov.pl.

Po złożeniu elektronicznego wniosku w systemie ePUAP profil zaufany można potwierdzić w ciągu 14 dni w wybranych urzędach i instytucjach. Pełna lista „punktów potwierdzających” udostępniona jest na stronie: Strona główna » ePUAP » POTWIERDŹ PROFIL ZAUFANY » Znajdź punkt potwierdzający.

Wybrane przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego dotyczące dokumentów elektronicznych: Art. 14, Art. 39(1), Art. 63, Art. 46, Art. 217 § 4.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i inne podobne technologie, które pozwalają: obsługiwać stronę, ulepszać ją poprzez zbieranie danych na temat jej obsługi, trakować (śledzić) Twoje urządzenie na tej i innych stronach tak, aby zaoferować Ci spersonalizowane doświadczenia oraz reklamy, które odpowiadają Twoim preferencjom. Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na użycie plików cookie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij „więcej”. Wszystkie zebrane dane osobowe będą wykorzystywane zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

Skip to content